İkinci el Halı Kilim

Halılar, Eski plaklar, tablolar, vazolar ve aklınıza gelebilecek her türlü eski eşya antika kapsamına giriyor. Tabi ki eskiden kalma olmasının yanında maddi bir değeri de olmalı. Herhangi bir eski eşyayı antika olarak adlandırmamız mümkün değil. Antika eşya sahibi olmak kimileri için adeta bir tutku. Çeşitli dönemlerden kalma antikalara sahip olabilmek için ciddi paralar harcamayı göze alan antika severler var.

Antika eşyalar sevenleri için dekorasyonda çok önemli parçalar olarak baş köşelerde yerlerini alıyorlar. Sıradan bir obje yerine, bir geçmişi bir hikayesi olan objeler daha çok tercih ediliyor. Bulunduğu mekanlara bir anlam ve bir derinlik katıyorlar. Bu açıdan sıradan objeler ve antika objeler arasında hem maddi hem de manevi bir fark söz konusu.

Siz de antikaya ilgi duyuyorsanız dekorasyonunuza uyum gösterebilecek antika eşyalara evlerinizde ya da iş yerlerinizde yer verebilirsiniz. Salonunuzda kullanacağınız bir antika halı salonunuzu bir anda fantastik bir görüntüye kavuşturacak. . dekorasyonunuza hoş bir tat katacaktır.

eski Halı Antika eşyalar arasında en çok ilgi görenlerin başında halılar ve kilimler geliyor. Bunların dışında eski kilimler ve halılar, sandukalar da ilgilileri tarafından satın alınıp özenle kullanılıyor. Antika eşya kapsamında sadece dekoratif ürünlerden bahsetmek hata olabilir. Normal eşyalar da antikalar kapsamında alınıp satılıyor.

Yıllara meydan okuyan mobilyaların tutkunu olan ve evinde bu eski mobilyalara yer vermeyi tercih eden bir çok insan var. Döşemeleri eskiyen bir koltuk ya da üzeri çizilip verniği kalkan bir vitrin salonlarında vintage havası yaratmak isteyenler için özel olarak yenileniyor. Bu sayede hem antika eşyalar kullanılarak farklı bir hava yakalanıyor hem de yapılan revizyon ve bakım ile evde bulunan diğer eşyalar ile farklı bir uyum sağlanmış oluyor.

Antika eşyalar ile bir kere bağ kurabilmiş biri için zaman içinde antika, bir tutku haline gelecektir. Antikaların alım ve satımını yapan yerlere giderek eskilerin tadına varabilirsiniz. Almayı düşündüğünüz eşyalar hakkında bilgi almayı kesinlikle atlamayın. Onu antika kılan bir geçmişi olması.

Son dönemlerde antika eşyaların internetten satışına da sık sık rastlıyoruz. E-ticaret sitelerinde antika birçok parça alınıp satılıyor. Ancak güvence konusunda sıkıntıların yaşandığını da belirtmeliyiz. Eskimiş görüntüsü verilmiş her eşya antika kapsamına girmez. Suistimallere oldukça açık bir konu olduğundan antika alışverişlerinin yapılırken güvence alınması noktasına dikkat edilmesinde fayda var.

BARIŞ SPOT 0543 779 36 57 ANTALYA DA İKİNCİ EL EŞYA ALANLAR YENİ EŞYA TAKASI YAPANLAR 0242 241 07 54 işleriniz için bize ulaşmaktan çekinmeyiniz.

BARIŞ SPOT 0543 779 36 57 ANTALYA DA İKİNCİ EL EŞYA ALANLAR YENİ EŞYA TAKASI YAPANLAR 0242 241 07 54

Antalya Üçgen ikinci el ucgen@barisspot.com

BARIŞ SPOT 0543 779 36 57 ANTALYA DA İKİNCİ EL EŞYA ALANLAR YENİ EŞYA TAKASI YAPANLAR 0242 241 07 54

Antalya Üçgen ikinci el gulluk@barisspot.com